Haber

Kocaeli’den sel mağdurlarına destek

KOCAELİ (İGFA) –Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, şiddetli yağışların yol açtığı sel felaketi nedeniyle tarlaları zarar gören çiftçilere destek kararı aldı.

Başkan Tahir Büyükakın, sosyal medya hesaplarından afetten zarar gören üreticilere yüzde yüz hibe yem tohumu ve gübre verileceğini duyurdu.

Karar kapsamında afetten zarar gören çiftçilere ücretsiz gübre ve tohum takviyesi yapılacağını kaydeden Önder Büyükakın, sosyal medya hesabından selden zarar gören çiftçiler için esası duyurdu. Büyükşehir olarak her zaman çiftçinin yanında olduklarını dile getiren Önder Büyükakın, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından hazırlanan zarar tespit tutanağını beyan eden çiftçilere hibe vereceklerini, hibe edilen yem bitkisi tohumlarının ve organomineral taban gübresinin tamamına zemin hazırlayacaklarını belirtti.

ÜRÜN DAĞITIMI HAFTA BAŞLAYACAK

Muhtarlık Tarım Hizmetleri Dairesi Başkanlığı ekipleri, tarlaları zarar gören çiftçilerin talebi üzerine çalışmalarını bulundukları bölgelere teslim edecek. Hasar tespit tutanağını sunan çiftçilere, tüm hibe gübre ve yem bitkisi tohumlarının dağıtımına önümüzdeki günlerde başlanacağı bilgisi verildi.

Hatırlanacağı üzere Kocaeli İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yapılan tespitlere göre, il genelinde çeşitli sebzeler, mısır, fındık, arpa ve buğday ekilen yaklaşık 3 milyon metrekarelik tarla sel nedeniyle zarar gördü.

kas-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu