Haber

Antalya’da yolda 15 bin lirayı buldu! Sahibine teslim etmek için polise koştu.

Antalya Kemer’de yaşayan ve esnaflık yapan Sinan Tümben, evine giderken yolda para buldu.

Kemer Küçük Sanayi Sitesi civarındaki yolda 15 bin lirayı bulan Tümben, parayı polis memuru Nilüfer Uysal’a teslim etti.

Polisin yaptığı incelemeler sonucunda paranın sahibinin Hacı Uluz olduğu belirlendi.

Uluz, kaybettiği 15 bin lirayı, Emniyet Müdürü Erhan Kurtoğlu ve polis memuru Nilüfer Uysal ile birlikte parayı bulan esnaf Sinan Tümben’den aldı.

Tümben, ifadesinde iş çıkışı evine giderken yolda para bulduğunu söyleyerek durumu Kemer Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bildirdi.

“İnsanlık görevimi yerine getirdim”

Tümben, ilk başta belediyeye ilan vermeyi düşündüğünü belirterek, ” Polis memuru Nilüfer Uysal, ‘İlan verirseniz sahibi çok olur’ diyerek bizi uyardı. Polisten yardım istedik. Yapılan incelemeler sonucunda paranın sahibinin Hacı Uluz olduğunu belirledik ve parayı kendisine verdik. İnsani görevimi yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyorum”söz konusu.

“Böyle duyarlı arkadaşlarım olduğu için mutluyum”

Hacı Uluz ise çantasında 25 bin lira olduğunu ve 10 bin lirayı çalışanlarına dağıttıktan sonra kalan parayı çantasına koyduğunu düşündüğünü söyledi.

Daha sonra çantasında 15 bin lirayı bulamayan Uluz, dükkanda yaptığı tüm aramalara rağmen parayı bulamadığını ifade etti. “Sanayi esnafı arasında kurulan bir sosyal medya grubunda bir arkadaşımız grupta para olduğunu yazmış. Bir esnaf arkadaşımızın paramı bulduğunu ve Kemer Belediyesi Emniyet Müdürlüğü’nde görevli Nilüfer Uysal’a teslim ettiğini öğrendim.

Paramı bulan Sinan Tümben ile telefonda görüştüm ve bana ‘Ben bu parayı yiyeceğim’ diye şaka yaptı. Sinan Bey ile aslında daha önce tanışmıştık. Böyle duyarlı arkadaşlarım olduğu için gurur duyuyorum. Kendisine, Emniyet Müdürümüz Erhan Kurtoğlu’na ve polis memuru Nilüfer Uysal’a teşekkür ediyorum.”ifadelerini kullandı.

Parayı bulmak için yapılan inceleme

Kemer Belediyesi Zabıta Müdürü Erhan Kurtoğlu da 5393 sayılı Belediye Kanunu ve Belediye Emir ve Yasaklar Yönetmeliği gereğince bulunan eşya ve kayıplarla ilgili görevleri olduğuna işaret ederek, “Emniyetimize gelen kayıp para bildirimi sonucunda gerekli tüm incelemeleri yaparak paranın sahibine ulaştık.

P Arayı bulan paranın sahibini müdürlüğümüze davet ederek parayı kendilerine teslim ettik. Parayı bulan Sinan Tümben’e duyarlı davranışından dolayı teşekkür ederim.dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu