Haber

TransAnatolia Ralli Baskını Afyonkarahisar’da yapılacak

Dünyanın en büyük ve güçlü yarışlarından biri olan TransAnatolia Rally Raid’in özel seyirci etabı 7 Eylül’de Afyonkarahisar’da gerçekleştirilecek.

Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) Başkan Vekili Mahmut Nedim Akulke, Afyonkarahisar Belediyesi toplantı salonunda yaptığı konuşmada, uluslararası ralli raid yarışı TransAnatolia’nın 13 yıldır Türkiye’de düzenlendiğini söyledi.

Yarışın bu yıl Cumhuriyetin 100. yılına özel olarak tarihi bir rotada düzenlendiğini belirten Akulke, şöyle konuştu:

“101 yıl önce Zaferin kazanıldığı topraklarda bu yılı coşkuyla kutluyoruz. Bu sıralamaya aralarında Yamaha, Honda, KTM gibi profesyonel fabrika takımlarının da bulunduğu 13 ülkeden 122 yarışmacı ve 83 araç katılıyor. Bu yıl İtalya, İspanya, Portekiz, “Fransa, Hollanda, İran ve İngiltere gibi ülkelerden katılımcılar var. Rallide sporcular 17 il sınırından geçerek 2 bin 350 kilometre yol kat ederek İzmir’e ulaşacak. Yarışın 7. gününde Afyonkarahisar’da yarışa özel seyirci etabı yer alacak.”

“Giriş ücretsiz olacak”

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Cumhuriyetin 100’üncü, Büyük Taarruz’un ise 101’inci yıl dönümü olması nedeniyle Afyonkarahisar’ın TransAnadolu Miting Baskını’na ev sahipliği yapacağını da vurguladı.

Sporcuların Afyonkarahisar Motor Sporları Merkezi’nde ağırlanacağını kaydeden Zeybek, “7 Eylül’de seyircilerimize özel bir gösteri olacak. Sporun merkezi dediğimiz Afyonkarahisar farklı bir düzenlemeye ev sahipliği yapacak. Girişler ücretsiz olacak.” Sorumluyuz ve tüm halkımızı davet ediyoruz.” sözlerini kullandı.

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven de düzenlemenin şehrin tanıtımı açısından değerli olduğuna değindi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu