Ekonomi

Kadın Girişimcilik Günü, kadınlar için yeni fırsatlar teşvik eden programlar ve kadın girişimcilerin ilham veren hikayeleri ile kutlanıyor

British Council, Bayan Girişimcilik Günü’nü, bayanlar için yeni fırsatlar teşvik eden programları ve bayan girişimcilerin ilham veren öyküleri ile kutluyor

Birleşik Krallık’ın kültürel ilgiler ve eğitim fırsatlarından sorumlu milletlerarası kuruluşu olan British Council, Bayan Girişimcilik Günü (19 Kasım) çerçevesinde bedelli bayan girişimcilerin öykülerini öne çıkarıyor ve bayan odaklı programlarına katılma fırsatı sunuyor.

Birçok ülkede, bayanlar işgücünde yetersiz temsil edilmeye devam ediyor. Girişimcilik, bayanların iş bulmalarına ve finansal bağımsızlık kazanmalarına yardımcı olmanın tesirli bir yolu olsa da eğitim, öğretim, finans ve iş dayanak tedbirlerine erişim eksikliği, buna başlamayı zorlaştırıyor. British Council, bayanları güçlendirmek ve kendi işlerini kurmak için bilgi, marifet ve dayanak kazanmalarına yardımcı olmak üzere bir program sunuyor.

British Council’ın ‘STEM Alanında Kadınlar’ programı, bayanlara Birleşik Krallık’ın önde gelen bir üniversitesinde bir bilim, teknoloji, mühendislik yahut matematik programında yüksek lisans yahut erken akademik burs almaları için imkan sağlıyor. Programın üçüncü yılında British Council, Türkiye, Arnavutluk, Bosna Hersek, Kuzey Makedonya, Kosova, Sırbistan, Karadağ, Kazakistan ve Özbekistan’dan bayanların faydalanması için, önde gelen Birleşik Krallık üniversiteleriyle ortaklaşa bir burs programı başlatıyor. STEM alanında meslek yapmayı düşünen ve gelecek jenerasyonlara ilham vermek isteyen bayanlar, maddi takviye için burs müracaatında bulunabilecekler.

British Council, tüm bayanları ve kız çocuklarını güçlendirmenin ve cinsiyet eşitliğini sağlamanın kapsayıcı, açık ve refah içinde toplumlar yaratmak için çok kıymetli olduğuna inanmakta ve programları aracılığıyla, bayanlar ve kızlar için imkanlar yaratmaktadır. Bu sebeple, Bayan Girişimcilik Günü’nde, önemli başarılara imza atan kadınların hikayelerini, diğer kadınlara ilham olması için paylaşıyor…Türkiye’den Yunanistan’a, İspanya’dan Ukrayna ve Gürcistan’a tüm bu bayanların ortak bir yanı bulunuyor; onlar British Council’ın program iştirakçileri, iş ortakları ve hibe sahipleri olan ve eşsiz kıssalara sahip güçlü bayan girişimciler!

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu