Haber

Fas’ta terör ve aşırıcılık suçlarından hüküm giymiş kadın mahkumlar serbest bırakıldı

Fas’ta “terör ve aşırılık” suçlarından hüküm giyen tüm kadın mahkûmların, 2017 yılından bu yana devam eden rehabilitasyon sürecinin ardından serbest bırakıldığı bildirildi.

Fas Muhammediye Alimleri Derneği Genel Sekreteri Ahmed Abbadi, Cezaevi İdaresi ve Yeniden Entegrasyon Kurumu tarafından düzenlenen programda konuştu.

Abbadi, 2017 yılından bu yana uygulanan “barış programı” kapsamında terör ve aşırıcılık suçlarından hüküm giymiş tüm kadın mahkûmların serbest bırakıldığını belirtti.

Son dönemde 12 kadın mahkumun serbest bırakıldığını belirten Abbadi, şu ana kadar rehabilite edilen 301 kadın mahkumun serbest bırakıldığını söyledi.

Fas, 2016 yılında tutukluların can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla tutukluluk koşullarını iyileştirmek ve tutukluları sosyal hayata entegre etmek amacıyla yeni bir strateji uygulayacağını duyurmuştu.

Bu strateji kapsamında 2017 yılında cezaevi yönetimleri ve Muhammediye Alimler Derneği’nin ortaklaşa uyguladığı “barış programı” kapsamında mahkûmlara dini eğitim ve manevi destek sağlandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu