Haber

Bakan Tekin Malezyalı mevkidaşı ile görüştü

İSTANBUL (İGFA) –Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Malezya Milli Eğitim Bakanı Fadhlina Binti Sidek’i Türkiye’de ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, İslam coğrafyasında yer alan iki ülke arasında jeostratejik değeri olan iş birliği potansiyelini çok taraflı olarak geliştirmek istediklerini kaydetti.

İki ülke arasındaki kardeşlik ve dostluğun tarihi köklerine işaret eden Tekin, bu bağların her alanda somut adımlarla daha da geliştirilmesi ve gelecek nesillere aktarılması konusunda güçlü bir iradeye sahip olduklarını ifade etti.

Türkiye ile Malezya arasındaki Eğitim İşbirliği Anlaşması’nın bir an önce sonuçlandırılmasını istediklerini belirten Bakan Tekin, Türkiye Maarif Vakfı’nın Malezya’da eğitim faaliyetlerini sürdürmesi için yapılacak işbirliğinin önemine değindi.

Malezya Eğitim Bakanı Fadhlina Binti Sidek ise Türkiye’de bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, iki ülke arasındaki eğitim iş birliğini geliştirmek için her türlü çabayı göstereceklerini söyledi. Fadhlina Binti Sidek, Türkiye Maarif Vakfı’nın Malezya’da eğitim faaliyetlerini sürdürmesi için gerekli imkanların sağlanacağını kaydederek, Bakan Tekin’i ülkesine davet etti.

haberbuharkent.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu