Haber

Aydın’da amatör futbol antrenörü Adalet Duman aynı sezon 2 takımı şampiyon yaptı.

Aydın’da 33 yıldır amatör futbol antrenörlüğü yapan 61 yaşındaki Adalet Duman, aynı sezon iki takımı da şampiyon yapmayı başardı.

İLK YAPILAN

Aydın İncirliova’nın Yazıdere Mahallesi’nde genç yaşta futbolla tanışan, daha sonra birçok amatör takımda futbol oynayan Adalet Duman, yaşadığı bir sakatlık nedeniyle 27 yaşında futbola veda ederek antrenörlüğe başladı. 33 yıldır Aydın ve Ege Bölgesi’nde birçok grubu yöneterek başarıya imza atan Duman, bu dönem bir ilke daha imza attı. 2022-2023 amatör futbol döneminde Aydın Duman takımı, Işıklı Demirspor ile 1. Amatör Lig’de anlaşarak kendi kümesinde şampiyon oldu. 1. Amatör’de sezonun bitmesiyle Duman bu kez 2. Amatör Lig ekiplerinden Efeler Ovaeymirspor ile anlaştı. Burada da çıktığı tüm maçları takımına kazandıran Duman, devrenin bitimine bir hafta kala en yakın rakibini 6 puan geride bırakarak şampiyonluğu ilan etti.

“BEN ÇOK MUTLUYUM”

Adalet Duman, “Çocukluğumdan beri amatör futbolun içindeyim. Futbola başladığım zamanki heyecanla devam ediyorum. Hem futbol oynarken hem de antrenörlük yaparken büyük keyif aldım.” 2 grubu aynı anda şampiyon yapmak benim için büyük bir gurur kaynağı. Futbol hayatımda yüzlerce oyuncunun yetişmesine katkıda bulundum. Onları her zaman öz kardeşim, dostum ve oğlum olarak gördüm. Elbette bu başarılar tek başına değil, birlikte çalışarak yaşanabilecek şeyler. 2 şampiyonluk kazandığım için çok mutluyum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu